مقالات مهم

نظرسنجی

به نظر شما مصرف نوشابه های رژیمی تاثیری در کاهش وزن دارد؟

معجزه سه گانه ویتامین C

تاریخ انتشار:   |  تعداد بازدید: ۲,۱۳۰

بدن انسان برای ارائه عملکرد درست به طیف گسترده ای از مواد غذایی نیاز دارد، اما یک ویتامین وجود دارد که می تواند از تمامی عملکرد های بدن پشتیبانی کند و بطور معجزه آسایی خطر تمام دلایل مرگ، حتی نمونه های جدی مانند بیماری قلبی، سکته مغزی و سرطان را کاهش دهد.

شاید خود را آماده کرده باشید که در باره ویتامین D صحبت کنیم زیرا ماده مغدی شگفت انگیزی محسوب می شود٬ اما گزینه مورد نظر ویتامین C است ...

معجزه سه گانه ویتامین C
برگرفته از: مانی بهار لو
تیم مدلایف
نویسنده: تیم مدلایف

 ویتامین C از توانایی بالا برای اهدای الکترونها به سلولهای بدن بر خوردار است. این عملکرد ۳ فایده عمده دارد که شامل قدرت آنتی اکسیدانی، مشارکت کوفاکتور آنزیمی و پشتیبانی قابل اعتماد از سیستم ایمنی می شوند.

به خاطر داشته باشید که میزان مصرف توصیه شده روزانه ویتامین C حداقل ۶۵ تا ۷۵ میلی گرم است تا از کمبود این ویتامین جلوگیری شود. اما برای محافظت در برابر بیماری شما باید دوزهای بالاتری را مصرف کنید. مشارکت کوفاکتور آنزیمی ویتامین C به عنوان یک کوفاکتور برای بساری از عملکرد های بدن عمل می کند.

ویتامین C از تولید مواد زیر پشتیبانی می کند:

کلاژن٬ اساس ساختاری تاندونها استخوان ها ،غضروف ها و پوست کارنیتین (ترکیبی مورد نیاز برای کمک به عبور چربی از غشاهای سلولی و تزریق انرژی به سلولها) و کاتکول آمین (ترکیبی که بعنوان یک هورمون یا انتقال دهنده عصبی عمل می کند). این ویتامین تبدیل کلسترول به اسید های صفراوی را ممکن می سازد (یکی از دلایلی که بدن به کلسترول نیاز دارد).

ویتامین C برای افزایش جذب آهن: این ویتامین یک ماده معدنی کلیدی برای تنطیم عملکرد سلولی و سنتز کد نویسی DNA  است.

پشتیبانی از سیستم ایمنی بدن: مصرف ویتامین C در زمان سرماخوردگی یکی از اقدامهای شایع برای مقابله با بیماری است. مصرف منظم ویتامین C احتمال بروز سرما خوردگی را نصف می کند و مدت زمان بیماری را حد اقل ۸ درصد کاهش می دهد. ویتامین C سلول های ایمنی را تحریک می کند و از تبدیل شدن این سلولها به رادیکال آزاد و آسیب رساندن به سلولهای سالم پیشگیری می کند.

ویتامین C مولوکولی به نام اینترفرون را افزایش می دهد که از فعالیت ضد ویروسی قوی بهره می برد.

قدرت آنتی اکسیدانی: احتمالا تا کنون اصطلاح استرس اکسیداتیو و رادیکاِلهای آزاد به گوشتان خورده. اینها سلولهای بی ثبات در بدن هستند که آسیب سلولهای سالم را موجب شده و به بیماری هایی مانند سرطان منجر می شوند. ویتامین C آنتی اکسیدان اصلی حاصر در جریان خون محسوب می شود و تمامی بافتهای بدن را تغذیه می کند. هنگامی که ویتامین C این سلولها ناپایدار را می یابد یک الکترون در اختیار آنها قرار می دهد تا پایدار شوند و بار دیگر حالت عادی یابند.

قدرت آنتی اکسیدانی ویتامین C از DNA و RNA کربوهیدراتها، پروتئین ها و چربی ها در برابر آسیب رادیکالهای آزاد محافظت می کند و از این رو آنها می توانند بار دیگر عملکرد های سوخت و ساز و بدنسازی خود را از سر بگیرند.

بیشتر بخوانید: وقتی بدن ویتامین کم می آورد

مقالات مشابه

آنچه لازم است در باره امگا ۳ بدانید‎
آنچه لازم است در باره امگا ۳ بدانید‎
اسید چرب امگا ۳ خانواده‌ای از اسیدهای چرب اشباع نشده هستند که برای بدن مفید هستند. این ماده در درمان…
تغذیه و غذاهای مناسب برای مغز
تغذیه و غذاهای مناسب برای مغز
هیچ شکی نیست که با افزایش سن بدن، مغز نیز پیر می شود. خبر خوب این است که شما میتوانید…
ویتامین D3 و امگا 3 و ترکیب معجزه آسای آنها‎
ویتامین D3 و امگا 3 و ترکیب معجزه آسای آنها‎
تحقیقات گسترده ای روی ترکیب امگا 3 و ویتامین D3 در چهار چوب بهینه سازی سلامت جسم و روان انسان…
وقتی بدن ویتامین کم می آورد
وقتی بدن ویتامین کم می آورد
ویتامین ها نقش حیاتی برای سلامت انسان داشته و وجود آنها در بدن ضروری است. ویتامینها به دو گروه تقسیم…
0 نظر (جهت ارسال نظر در سایت ثبت نام کنید.)