مقالات مهم

نظرسنجی

به نظر شما مصرف نوشابه های رژیمی تاثیری در کاهش وزن دارد؟

۱۰ اشتباه رایجی که مردان در رابطه با سلامت خود انجام می دهند

تاریخ انتشار:   |  تعداد بازدید: ۱,۷۹۷

متخصصان WebMD در تحقیقات خود دریافته اند که اکثر مردان در طول زندگی خود دچار این ۱۰ اشتباه رایج سلامتی می شوند.

آقایان! این مقاله را بخوانید تا شما جزء این دسته نباشید:

۱۰ اشتباه رایجی که مردان در رابطه با سلامت خود انجام می دهند
برگرفته از: WebMD
تیم مدلایف
نویسنده: تیم مدلایف

 

۱. دکتر بی دکتر

خودتون می دونید که چند کیلو اضافه وزن دارید و باید رژیم غذاییتون رو اصلاح کنید. از اون گذشته مشکل خاصی هم ندارید. بله! مردان معمولا برای مراجعه نکردن به پزشک خوب می تونن بهانه تراشی کنند. اما بدانید که مهم ترین کاری که می توانید برای سلامت خودتون انجام بدید چک آپ مرتبه پس همین امروز برای خودتون برنامه ریزی کنید.

 

 

 

۲. من سکته نمی کنم

مردان معمولا نگران سکته و ناراحتی های قلبی پدران یا پدربزرگ هایشان هستند٬ اما این ریسک برای مردان جوان تر هم وجود دارد. اگر سابقه ناراحتی های قلبی در خانواده شما وجود دارد از ۳۰ سالگی باید این ریسک را جدی بگیرید. مهم نیست چند سالتونه٬ از همین امروز به فکر سلامت قلب تپنده تون باشید.

 

 

 

۳. خر و پف مهم نیست

شما هم جزء افرادی هستید که در شب خر و پف می کنند؟ نیمی از افرادی که خر و پف می کنند دچار "آپنه انسدادی خواب" هستند. این معضل تنها به آزار فردی که کنار شما خوابیده محدود نمی شود بلکه باعث می شود که برای چند ثانیه نفس نکشید که در دراز مدت باعث مشکلات قلبی و فشار خون بالا می شود.

 

 

 

۴. ضدآفتاب برای چی؟

منظور ما استفاده از ضد آفتاب کنار استخر یا لب ساحل نیست. برای جلوگیری از سرطان پوست هر روز که از منزل خارج می شوید باید از ضد آفتابی با SPF بالای ۳۰ استفاده کنید. اکثر مردان هیچ وقت از ضد آفتاب برای پوستشان استفاده نمی کنند. شما جزء این افراد نباشید.

 

 

 

۵. برای ناتوانی جنسی نیاز به کمک ندارم

شرمنده نباشید. مشکلات اتاق خواب ربطی به مردانگی شما ندارد. حتی شاید این مشکل به ذهن شما هم مرتبط نباشد. علت اصلی ناتوانی جنسی معمولا کمبود جریان خون در آلت تناسلی مردان است که می تواند به ناراحتی های قلبی مرتبط باشد. پس غرور بی جایتان را کنار بگذارید و به پزشک مراجعه کنید.

 

 

 

۶. افسردگی مال خانمهاست

درست است که خانمها بیشتر از آقایان دچار افسردگی می شوند ولی این ذهنیت که افسردگی یک "بیماری زنانه" است باعث می شود که سالانه بیش از ۶ میلیون مرد که دچار افسردگی هستند از گرفتن کمک سر باز بزنند. در نتیجه مردان بیشتری به مواد مخدر و مشروبات الکلی پناه می برند تا احساس بهتری پیدا کنند که خود باعث می شود افسردگی شدید تر و درمان آن مشکل تر شود.

 

 

 

۷. چند بار رفتم دستشویی؟

کی حوصله داره تعداد دفعه هایی که دستشویی میره رو بشمره؟ شاید بهتر باشه شما این کار رو انجام دهید. اگر بیشتر از ۸ بار در روز یا دوبار در شب دستشویی میروید ممکن است نشاندهنده مشکلاتی از جمله بزرگ شدن پروستات٬ مثانه بیش فعال٬ یا حتی انواعی از سرطان باشد. با پزشک خود در این باره صحبت کنید.

 

 

۸. چک آپ دندان

تحقیقات نشان داده زنان بیشتر از مردان به دندانپزشک مراجعه می کنند اما این نشاندهنده سلامت بیشتر دهان و دندان در مردان نیست٬ بلکه به این دلیل است که معمولا چک آپ دندانهایشان را پشت گوش می اندازند.

چک آپ دندانها تنها برای جلوگیری از مشکلات دهان و دندان نیست بلکه می تواند باعث تشخیص زودهنگام دیابت، بیماری کرون، لوپوس، و حتی سرطان خون شود.

 

 

 

۹. رژیم غذایی نامناسب

به ندرت مردی را میبینید که از میوه و سبزیجات به اندازه کافی در رژیم غذایی خود استفاده کند. پزشکان توصیه می کنند ۴ تا ۵ وعده میوه و سبزیجات را در رژیم غذایی روزانه تان بگنجانید تا قلب سالم تری داشته باشید. همچنین رژیم غذایی مناسب باعث جلوگیری از سکته مغزی، سرطان و  مشکلات گوارشی می شود و قند خون را کنترل می کند.

 

 

 

۱۰. می خوام خوش بگذرونم

بعضی از مردان عاشق نوشیدن مشروب٬ سیگار کشیدن٬ قمار کردن٬ رانندگی سریع و پریدن از هواپیما و کلا کارهای پر خطر هستند و آنها را به خوش گذرانی تعبیر می کنند. البته این خوش گذرانی ها می توانند عواقب خطرناکی بر سلامت آنها بگذارد. در حقیقت مردان بیشتر از زنان به رفتارهای پر خطر علاقه نشان می دهند و کمتر به عواقب کار خود فکر می کنند٬ نوشیدن مشروبات الکلی نیز بر قدرت تصمیم گیری تاثیر منفی می گذارد. بهتر است برای جلوگیری از عواقب خطرناک رفتارهای پر خطر قبل از انجام آنها کمی بیشتر فکر کنید.

مقالات مشابه

تاثیر خواب بر میزان باروری مردان
تاثیر خواب بر میزان باروری مردان
آیا تصمیم به بچه دار شدن دارید ولی با وجود همه سلامت خود و همسرتان هنوز موفق نشده اید؟ ممکن…
0 نظر (جهت ارسال نظر در سایت ثبت نام کنید.)