مقالات مهم

نظرسنجی

به نظر شما مصرف نوشابه های رژیمی تاثیری در کاهش وزن دارد؟

پیشگیری از افتادگی پوست و ماهیچه های صورت‎

تاریخ انتشار:   |  تعداد بازدید: ۲,۵۷۷

از ماهیچه های صورت بسیار کم استفاده می شود، در نتیجه زودتر از بقیه نواحی شروع به شل شدن کرده و تغییر شکل می دهند.

در این مقاله راهکارهای جلوگیری از این اتفاق و کنترل عوامل تشدید افتادگی پوست و ماهیچه های صورت را بررسی خواهیم کرد.

پیشگیری از افتادگی پوست و ماهیچه های صورت‎
تیم مدلایف
نویسنده: تیم مدلایف

هر چه سن پایین تر باشد قسمت های بالایی صورت پرتر و قسمت های پایین خالی تر است. پس صورت حالت ۵ معکوس یا قلب را به خودش می گیرد. یعنی قسمت بالا صورت که گونه و ناحیه دور چشم است پر تر و قسمت فک خالی تر است، اما هر چه سن بالاتر می رود این روند و شکل آن بر عکس می شود.

 

با افزایش سن چه اتفاقی در پوست می افتد؟

با افزایش سن اسکلت صورت و گونه ها کوچک می شوند .چربی های بالای صورت ثابت شده و چربی ها در ناحیه فک و غبغب جمع می شوند. اگر فرد چاق باشد، صورتش نیز مانند سایر قسمت های بدن چاق می شود. بعضی ها با بالا رفتن سن ،صورت چاقی پیدا می کنند و نشانه های آن در قسمت های پایین صورت پیدا می شود. به دلیل افزایش سن بویژه در خانمهای بالای ۴۰سال، ترشح هورمون استروژن کاهش پیدا می کند و فیبر هایی که حالت کششی پوست راحفظ می کنند مانند کلاژن نوع ۳ کاهش می یابد و به جای آن کلاژن نوع یک که غیر کششی است اضافه می شود.

فیبر های الاستین به مرور زمان از بین می روند بنابراین پوست مانند چرمی که حرارت  دیده شل و آویزان می شود و پوست پایین صورت جمع شده و به جای گونه های پهن، قسمت فک پایین صورت پهن و از غبغب پر می شود، البته دلیل بخشی از این تغییرها ارثی است و بستگی به ژنتیک فرد دارد .

در بعضی ها تا سنین بالا نیز غبغب ایجاد نمی شود، اما افرادی که زمینه ارثی دارند و غضروف هنجره شان جلو و چانه شان کوچک است به سرعت غبغب پیدا می کنند.

لاغر شدن  کل بدن روی لاغری صورت نیز تاثیر دارد. معمولا اولین جایی که لاغر می شود صورت است. افرادی که رژیم می گیرند به سرعت تغییراتی در چهره شان ایجاد می شود. در حالی که این تغییرات در قسمت های دیگر بدن دیرتر ظاهر می شوند لاغر شدن سریع صورت بسیار سطحی بوده و از نوع چربی های سفید هستند که زود تر آب می شوند البته باید اشاره کنیم که چربی های صورت پس از یک بار رژبم گرفتن و لاغر شدن دیگر برگشت پذیر نیستند و اگر فردی چاق شود، بخش های دیگر بدنش چاق می شوند اما صورت دیگر چاق نمی شود.

 

ماساژ صورت 

ماساژ صورت باید از پایین به بالا و از مرکز به سمت محیط انجام شود. یعنی از گوشه های دهان گوشه های چشم  و چانه شروع و به سمت گوش ها و موها کشیده شود. به عبارت دیگر، ماساژ را از مرکز صورت یعنی دو طر ف بینی، چشم ها و دهان شرو ع کنید و به سمت بیرون ادامه دهید و پس از پایان ماساژ ،صورت باید یک دقیقه به همان وضعیت نگه داشته شود.

‌هر گونه ماساژ پوست صورت باعث کلاژن سازی بیشتر می شود .البته به شرطی که ماساژ ۶ ماه ا دامه پیدا کند زیرا شش ماه ماساژ هر روز به مدت ۱۵ دقیقه با روغن های مختلف باعث افزایش میزان کلاژن سازی پوست می شود.

لاغری صورت می تواند باعث چروکیدکی  دور لبها، دور پلک و دور چشم ها شود. ابروها  را پایین بکشد، کنارشقیقه ها و گونه ها و زیر چشم را خالی کند یا منجر به تیرگی دور چشم شود. روند لاغری حتما باید زیر نظر متخصص انجام شود و ورزش صورت نیز فرامو نشود.

بطور کلی ۱۷ نوع ماهیچه در صورت وجود دارد که تمام حرکات صورت و هیجانات انسان را نشان می دهد.

 

روش هایی برای لاغری صورت 

اگر صورت کسی پر است و خودش هم اضافه وزن دارد ،می تواند با رژیم درمانی و ورزش هایی مانند پیاده روی، شنا و ایروبیک صورتش را لاغر کند. ماساژ صورت راه دیگری برای لاغر کردن صورت است .توصیه می شود هر روز صبح به مدت ۱۵ دقیقه صورتتان را با روغن های طبیعی مانند روغن آفتابگردان، روغن زیتون، روغن کنجد و گلاب ماساژ دهید زیرا ماساژ صورت باعث می شود پوست سفت و چاقی صورت کمتر شود.

 

نقش تغذیه در لاغری صورت 

مصرف نمک را کاهش دهید زیرا موجب پف زیر چشم می شود. میوه و سبزی ها باید در رژیم غذایی وجود داشته باشند، زیرا در لاغری صورت تاثیر گذارند. سبزی ها، تعادل چربی ها را در بدن حفظ کرده و مانند یک کاتالیزور ایجاد کننده تعادل عمل می کنند. همچنین املاح معدنی و کمیابی که در میوه ها و سبزی ها وجود دارند موجب واکنشهای شیمیایی بون می شوند. اگر این واکنش انجام نشود، بدن شادابی خود را از دست داده و فرد کسل می شود .

 

قرص های چربی سوز و کرم های لاغری 

اگر چه قرصهای لاغری تمام قسمت های بدن بخصوص صورت را لاغر  می کنند ولی مصرف زیاد آن توصیه نمی شود، زیرا عوارض شیمیایی متعدد و گاه بسیار ناگواری به همراه دارد. کرمهای لاغری نیز تاثیر زیادی روی لاغر کردن صورت ندارند و تنها به صورت محدود  و جزئی تاثیر می گذارند.

مقالات مشابه

سرما پوست را مثل چوب می کند‎
سرما پوست را مثل چوب می کند‎
سرما و خشکی هوادر فصلهای پاییزو زمستان معمولا موجب کاهش رطوبت طبیعی پوست شده و پوست را مثل چوب خشک می…
انچه ناخن ها در باره سلامتی می گویند‎
انچه ناخن ها در باره سلامتی می گویند‎
آیا می دانید که وضعیت ناخن های شما می تواند نشانه هایی در مورد سلامت عمومی شما باشد؟ یک لکه…
خوراکی های مفید برای پوست
خوراکی های مفید برای پوست
تقریبا همه ما تمایل به داشتن پوستی روشن و شفاف داریم و مصرف برخی مواد خوراکی می تواند برای این منظور…
بهبود وضعیت پوست با این مواد غذایی ‎
بهبود وضعیت پوست با این مواد غذایی ‎
مواد غذایی مفیدی هستند که پوست را زیباتر و سالم تر می کنند. اکثر ما دچار مشکلاتی مانند آکنه، جوش،…
0 نظر (جهت ارسال نظر در سایت ثبت نام کنید.)