مقالات مهم

نظرسنجی

به نظر شما مصرف نوشابه های رژیمی تاثیری در کاهش وزن دارد؟

۱۸ ماده غذایی که برای عضلات مضر هستند ‎

تاریخ انتشار:   |  تعداد بازدید: ۲,۷۰۹

ممکن است شما شدیدا برای پرورش عضلات تمرین و ورزش کنید و به اندازه کافی بخوابید اما تغذیه مناسب نداشته باشید، این شرایط مانع پیشرفت در روند پرورش عضلات شما خواهد شد.

شما نیاز به خوردن میان وعده برای افزایش انرژی و تغذیه عضلات خود دارید. تغذیه متعادل که حاوی میوه، سبزیجات، پروتئین و لبنیات کم چرب باشد می تواند شما را به هدفتان نزدیک کند. آمینو اسید ها برای عضلات مفید هستند و در گوشت، مرغ، لبنیات کم چرب و بادام زمینی یافت می شوند اما تعدادی از مواد غذایی تلاش شما را برای پرورش عضلات آن ها را از بین می برند.

در این مقاله با این مواد غذایی مضر آشنا می شوید:

۱۸ ماده غذایی که برای عضلات مضر هستند ‎
تیم مدلایف
نویسنده: تیم مدلایف

1. نوشابه

نوشابه قند زیاد دارد و هیچ ماده مفیدی برای بدن ندارد. کافئین موجود در نوشابه عضلات را ضعیف می کند. به جای نوشابه از آب و آب میوه استفاده کنید.

 

2. پیتزای پپرونی

یک تیکه پیتزا 400 کالری دارد. پپرونی سدیم زیاد دارد که باعث می شود به عضلات آسیب برسد. بهتر است پیتزا را در خانه درست کنید و از پنیر کم چرب استفاده کنید و روی پیتزا سبزیجات بریزید.

 

3. الکل

مصرف الکل به بدن فشار وارد می کند و نیاز به آنتی اکسیدان را افزایش می دهد. آنتی اکسیدان هایی که معمولا برای ریکاوری عضلات مصرف می شوند در عوض صرف سوخت و ساز الکل می شوند.

 

4. آرد نرم

تمامی شیرینی ها، کیک ها و نان هایی که با آرد کوبیده و نرم درست می شوند حاوی کالری اضافه هستند. بهتر است از آردهایی که فیبر بیشتری دارند استفاده کنید. مثلا ترکیب آرد کامل و آرد نرم گزینه خوبی برای پختن شیرینی است.

 

5. سوسیس

سوسیس حاوی چربی و سدیم است. به علاوه نیتریت دارد که از رشد باکتری ها جلوگیری می کند. نیتریت باعث باعث شکل گیری مواد شیمیایی می شود که با ایجاد سرطان در ارتباط هستند. به جای سوسیس گوشت مصرف کنید.

 

6. اسموتی های آماده

بسیاری از اسموتی های آماده بیرون کالری زیادی دارند و حاوی میزان زیادی شکر هستند. به جای سفارش اسموتی خودتان در خانه با تکه های میوه و ماست ابن نوشیدنی را درست کنید.

 

7. دونات

دونات حاوی مواد غذایی است که ناسالم هستند و به رشد عضلات کمکی نمی کنند به جای دونات در وعده صبحانه میوه و عسل بخورید.

 

9. روغن نارگیل

روغن نارگیل ماده غذایی سالمی است اما نمی توان روغن نارگیل را با هر ماده غذایی دیگر مصرف کرد. هر قاشق غذا خوری روغن نارگیل 120 کالری دارد. روغن نارگیل امگا 3 ندارد و به کاهش تورم عضلات کمکی نمی کند. روغن کانولا گزینه بهتری است زیرا امگا 3 دارد.

از هر روغنی که استفاده می کنید بیش از یک تا دو قاشق غذا خوری نخورید.

 

10. پنیر فرآوری شده

این پنیر حاوی سدیم و چربی است. البته پنیر مواد غذایی مفیدی نیز دارد به همین دلیل سعی کنید از پنیرهایی که فرآوری نشده اند مصرف کنید.

 

11. کره بادام زمینی

هنگامی که چربی از کره بادام زمینی گرفته می شود به آن شکر اضافه می شود. ضمنا کره های بادام زمینی که کم چرب هستند. پروتئین کمتری نیز دارند. بهتر است کره بادام زمینی طبیعی مصرف کنید.

 

12. چیپس

سیب زمینی هنگامی که سرخ می شود بسباری از مواد مغذی خود را از دست می دهد. بهتر است به جای سیب زمینی سرخ شده سیب زمینی پخته مصرف کنید.

 

13. شیرین کننده های مصنوعی

ابن مواد 100 برابر شیرین تر از شکر هستند. ابن مواد چیزی به عضلات اضافه نمی کنند و باید از مصرف آنها جلو گیری کرد. از شیرین کننده های طبیعی مانند شربت های میوه استفاده کنید.

 

14. غلات شیرین شده

این مواد معمولا برای صبحانه استفاده می شوند اما حاوی میزان زیادی شکر هستند. به جای غلات شیرین شده از غلاتی که کمتر از 5 گرم شکر دارند استفاده کنید.

 

15. بستنی

خوردن نصف لیوان بستنی 137 کالری وارد بدن می کند. این میزان بستنی 7 گرم چربی و 2 گرم پروتئین نیز دارد. بیشتر افراد بیش از این بستنی می خورند. خوردن ماست های یخ زده طعم دار به جای بستنی مناسب تر است.

 

16. مافین

مافینهای بزرگ حدود 500 کالری دارند و هیچ ارزش غذایی نیز ندارند. مافین حاوی آرد، تخم مرغ و کره است. اگر می خواهید این شیرینی را مصرف کنید بهتر ایت خودتان آن را در خانه با میزان چربی کمتر، آرد کامل و میوه تهیه کنید.

 

17. ژامبون

ژامبون حاوی میزان زیادی سدیم است. سدیم زیاد باعث ورم کردن بدن می شود و خوش فرم بودن عضلات را از بین می برد به جای ژامبون از گوشت استفاده کنید.

 

18. کره

کره از شیر گاو درست می شود. نصف فنجان کره 810 کالری و 92 گرم چربی دارد. این میزان کره 141 درصد بیشتر از چربی پیشنهاد شده در روز است. مصرف این میزان کره برای عضلات بسیار بد است. به جای کره از روغن کانولا و زیتون استفاده کنید.

مقالات مشابه

بهترین نوشیدنیهای چربی سوز‎
بهترین نوشیدنیهای چربی سوز‎
نوشیدنیهای چربی سوز باعث ایجاد سیری و تسریع روند لاغری می شوند. این نوشیدنیها سموم را از بدن بیرون رانده…
ده خوراکی عالی برای کاهش وزن سریع‎
ده خوراکی عالی برای کاهش وزن سریع‎
امروزه رسیدن به تناسب اندام و حفظ آن یکی از دغدغه های بشر است اما با سبک زندگی کم تحرک…
آیا می توان سوخت و ساز بدن را افزایش داد؟
آیا می توان سوخت و ساز بدن را افزایش داد؟
افزایش متابولیسم (سوخت وساز) بدن هدف اصلی برنامه زندگی کسانی است که مراقب وزن خود هستند. اما سرعت سوخت کالری…
خوراکی هایی علیه شکم بزرگ شما
خوراکی هایی علیه شکم بزرگ شما
تحقیقات نشان می دهد که مصرف برخی خوراکی ها سرعت چربی سوزی را به طور چشمگیری افزایش می دهند. در…
0 نظر (جهت ارسال نظر در سایت ثبت نام کنید.)